top of page

Theraputic Climbing

ספורט הטיפוס מתפתח בעשורים האחרונים בקצב מסחרר - בכל העולם, וכך גם בישראל. זוהי פעילות המתאימה לכל הגילאים, ומשלבת שליטה בפחד, דיוק, תכנון, ריכוז, כוח, גמישות וקואורדינציה. בשנים האחרונות נערכו נסיונות טיפוליים רבים ומחקרים על השימוש בטיפוס כאמצעי לטיפול, מיקוד ותיקון לבעיות שונות. כל זאת בנוסף לשימוש בטיפוס לשם שיפור יכולות במקום שאין בו בעיות.

מסתבר, שניתן לטפל בעזרת פעילות טיפוס במגוון של בעיות: אורגניות, סביבתיות, אורטופדיות ואחרות.

טיפוס באוריינטציה טיפולית משלב היבטים של טיפול בתנועה עם פעילות חווייתית מהנה. טיפוס מחזק את כל הגוף באופן מאוזן ומבוקר, משפר קואורדינציה וריכוז ומשפיע על הרגלי התנועה והיציבה באופן אפקטיבי ביותר.

טיפוס טיפולי מתבצע על קירות בזוויות שבין 10°+ ל-30°-. בטיפוס אורבני קירות ייעודיים שנבנו תוך תכנון לצרכי הטיפול בטיפוס. המסלולים שלנו מסומנים בצבעים שונים, על פי מטרת הלימוד.

בטיפוס אורבני קיר טיפוס מיוחד לילדים וקטנטנים, ומגוון רב של מסלולים שיבטיח עניין והנאה גם לטיפולים מתמשכים הדורשים פרק זמן ארוך.

 

לתיאום פגישת היכרות וטיפוס התקשרו: 054-7625243

Book a place >

טיפוס טיפולי - טיפוס כשיטה משפרת תפקוד

טיפוס על קירות מקובל בעולם כאמצעי טיפולי יעיל במיוחד לטיפול בבעיות מוטוריות מולדות, בבעיות חברתיות ואישיות. ניתן בעזרת טיפוס לטפל גם בבעיות תקשורת, קשיי למידה ובעיות התפתחותיות שונות.

המאמר מסביר את אופי הפעילות בטיפוס, את הקשר בין ההיבטים המנטאליים והפיסיים בטיפוס ומנסה להסביר כיצד המאפינים של ספורט הטיפוס מתקשרים באופן חזק ליכולת הטיפולית בעזרתו.

קראו עוד...

 

טיפוס והיפוטוניה

היפוטוניה עשויה להביא איתה עיכובים ו/או ליקויים התפתחותיים, מסורבלות בתנועה, קשיים בלמידה וקשיים בריכוז. טיפולים שונים בהיפוטוניה מתמקדים בהעלאת טונוס ע"י מודעות לשריר ותרגול השריר בהתנגדויות. טיפוס מתאים במיוחד לטיפול בהיפוטוניה, כיוון שהוא דורש פעולה של קבוצות שריר רבות באותו זמן, הוא מפעיל מגוון גדול של תנועות ועובד באופן אפקטיבי ביותר על טונוס של שרירי הליבה ושרירי היציבה.

קראו עוד...

טיפוס וקשיי קשב וריכוז

ישנה חשיבות גדולה לאבחון מוקדם של קשיי קשב וריכוז וטיפול שיעזור לילד בשלב מוקדם ככל האפשר לשפר את התפקוד הכללי, ולהמנע מקשיים שההפרעה עשוייה להערים בחיי היום-יום.

טיפול בתנועה ובספורט מקובל כיעיל בתוספת לטיפול נפשי וחברתי בבעיות קשב וריכוז. טיפוס מתאים מאד למטרה זו, מכיוון שאופי הפעילות עצמו מחייב התכווננות פנימית וחיבור של חלקי המסלול השונים. בנוסף, הטיפוס יכול להיות אינדיבידואלי או בקבוצה, ומזמן אתגרים וגם הצלחות.

קראו עוד...

 

טיפוס ואוטיזם

לספורט הטיפוס מאפיינים טיפוליים חזקים עבור ילדים ומבוגרים על הרצף, עם אוטיזם ותסמונת אספרגר. תכונות כמו חוסר התאמה בין יכולת מוטורית עדינה וגסה והיפר אקטיביות הן נפוצות ומביאות לקושי בתגובה להדרכה בשיטות המקובלות.

טיפוס קירות מהווה סביבה אידיאלית לטיפול בתחומים אלו: הטיפול מוסווה במשחק ובפעילות גופנית כיפית וחווייתית. ניתן לעבוד על שיפור שיווי המשקל והתנועה, על הריכוז והתקשורת ועל המודעות הגופנית והמרחבית. טיפוס משפר את טונוס השרירים הכללי. בטיפוס באבטחת חבל יש צורך מתמיד בתקשורת בין המטפס והמאבטח, וניתן לעבוד על הצורך הזה באופן רציף.

קראו עוד...

טיפוס ככלי לשיקום פיזיותרפי

המגוון הגדול של תנועות, תנוחות ומנחי מפרקים מהווה אימון מצויין לשיקום של מפרקים פגועים. פגיעות טראומה כמו רצועות קרועות ומתוחות, שברים לאחר איחוי בקרסוליים וברכיים, כתפיים, מרפקים וכפות ידיים מראות שיפור לאחר טיפול עדין בטיפוס.

גם עם פתולוגיות נפוצות כמו פריקות חוזרות ונשנות של כתפיים, כאבי גב כרוניים, פריצות דיסק, כאבים סיאטיים ודלקות גידים כרוניות ניתן לראות שיפור בעקבות טיפול בעזרת טיפוס.

קראו עוד...

לתיאום פגישת היכרות וטיפוס
במחיר מיוחד

התקשרו: 054-7625243

bottom of page